РусскийУкраїнська

Документація  

Опитування  

Як Ви про нас дізналися?
 

Системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей

Друкe-mail

СОУЭСИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ ПРО ПОЖЕЖУ ТА УПРАВЛІННЯ ЕВАКУАЦІЄЮ ЛЮДЕЙ (СОУЕ) – комплекс організаційних заходів і технічних засобів, призначений для своєчасного повідомлення людям інформації про виникнення пожежі і (або) про необхідність та шляхи евакуації /НПБ 104-03 п.1.3/.

СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ ПРО ПОЖЕЖУ ТА УПРАВЛІННЯ ЕВАКУАЦІЄЮ ЛЮДЕЙ (СОУЕ) знаходять ефективне застосування в багатьох будівлях, спорудах і територіях.

СОУЕ обладнуються всі будівлі і споруди, в яких реалізована пожежна автоматика, наприклад – торгові центри, адміністративні, житлові будинки, офіси, аеропорти, вокзали, школи, медичні заклади, ринки, автостоянки, складські території і т.п. Застосування СОУЕ регламентується відповідними нормативними документами, такими як ДБН В.1.1-7-2002 і НПБ 104-03. Тобто обладнання СОУЕ може бути обов'язковим для певних споруд, а в деяких випадках застосування СОУЕ обумовлено бажанням адміністрації об'єкта. У разі обов'язкового застосування СОУЕ ці системи відповідно розробляються і монтуються для безпосереднього оповіщення людей і управління їх евакуацією у разі пожежної тривоги.

Оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі повинно здійснюватися одним з таких способів або їх комбінацією:

  • подачею звукових і (або) світлових сигналів у всі приміщення будинку з постійним або тимчасовим перебуванням людей;
  • трансляцією текстів про необхідність евакуації, шляхи евакуації, напрямок руху та інших діях, спрямованих на забезпечення безпеки людей;
  • трансляцією спеціально розроблених текстів, спрямованих на попередження паніки та інших явищ, які ускладнюють евакуацію;
  • розміщенням евакуаційних знаків безпеки на шляхах евакуації;
  • включенням евакуаційних знаків безпеки;
  • включенням евакуаційного освітлення;
  • дистанційним відкриванням дверей евакуаційних виходів (наприклад, обладнаних електромагнітними замками);
  • зв'язком пожежного поста-диспетчерської із зонами пожежного оповіщення /НПБ 104-03 п.3.1/.

При «прикладному» використанні СИСТЕМ ОПОВІЩЕННЯ вони можуть бути застосовані для полегшення управління персоналом на виробництві, оповіщення відвідувачів у торгових установах, звукового та музичного супроводу різних заходів, селекторного зв'язку і тому подібне.

Визначення типів систем оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі для будівель і споруд різного призначення проводиться відповідно до НПБ 104-03. СОУЕ поділяються на 5 типів.

ТОВ "НВП "Інвестспецкомплекс" має відповідну ліцензію, достатню матеріально технічну базу та багаторічний досвід успішного проведення зазначених робіт. Необхідну консультацію з монтажу та технічного обслуговування систем відеоспостереження Ви можете отримати у наших фахівців.

Хто на сайті

На даний момент 7 гостей на сайті
© 2010-2022 м.Черкаси ICK.ck.ua При копіюванні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
   
П'ятниця, 19 серпня 2022